תוכניות, הסכמים וקולות קוראים

תוכניות, הסכמים וקולות קוראים

תוכניות חילופים בי-לטראליות עם אוניברסיטאות אירופאיות - ארסמוס+

מלגות לחילופי סטודנטים במסגרת הסכמי ארסמוס+ לשנת תשפ"ב - 2021/2022 

התוכניות מיועדות לתלמידי בוגר, מוסמך ודוקטורנטים בפקולטה למדעי הרוח בלבד

לפקולטה למדעי הרוח יש הסכמי חילופים בלעדיים עם אוניברסיטאות אירופאיות במסגרת תוכנית ארסמוס+. תוכניות אלה הן בלעדיות לתלמידי הפקולטה ואינם חלק מתוכניות החילופים ארסמוס+ של כלל האוניברסיטה. הגשת מועמדות לתוכניות אלה מתבצעת ישירות מול הפקולטה והן נידונות על-ידי וועדת קבלה פנימית של הפקולטה.

החילופים הם לתקופה של סמסטר אחד. בחלק מהאוניברסיטאות הפנייה פתוחה לכלל תחומי מדעי הרוח ובאחרות לתלמידים בתחומי ידע מסויימים בלבד. כמו כן תוכניות החילופים פתוחות לעיתים לתלמידי בוגר ומוסמך  ובמקרים אחרים הן מוגבלות לתלמידי תואר אחד בלבד.

ההסכמים הנמצאים בתוקף מעודכנים בקול הקורא המצורף מטה. 

מועד הגשה אחרון: 10.1.2020

לפרטים נוספים ולעיון בקול הקורא לחצו כאן

 

* "קול קורא" זה מתפרסם במקביל לזה של כלל תוכניות ארסמוס+ של האוניברסיטה.

 

 

 

קול קורא לחילופי סטודנטים ב-(Jindal Global University (JGU, הודו

הפקולטה למדעי הרוח מתכבדת להזמינכם להגשת מועמדות תכנית חילופי סטודנטים בשנת תשפ"ב עם (Jindal Global University (JGU, הודו.  

התכנית מיועדת לתלמידי הפקולטה למדעי הרוח לתואר בוגר בלבד לשנת 2021-2022.

המועד האחרון להגשת מועמדות הינו ביום א', 10.12.2020.

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לחצו כאן

קול קורא לחילופי סטודנטים באוניברסיטאות עלית לשנת תשפ"ב

לגרסה המלאה לחצו כאן

חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות עלית בצפון אמריקה ובאנגליה

תוכניות החילופים הללו מיועדות למסלולי מוסמך מחקרי ודוקטורט

הפקולטה למדעי הרוח מציעה תוכנית חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות יוקרה בצפון אמריקה ובאנגליה. התוכנית שואפת לשלוח כל שנה מספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים, תלמידי מוסמך במסלול המחקרי ודוקטורנטים, לתקופה של סמסטר אחד (במקרים מיוחדים עבור דוקטורנטים בלבד לשנה שלמה) להשתתף בקורסים עם מורים מובילים בתחומם ולעבוד בספריות וארכיונים יחודיים הרלוונטים למחקרם. כל תלמיד שייבחר להשתתף בתוכנית יקבל סיוע כולל לנסיעה בגובה של 6,000$ לסמסטר לכיסוי הוצאות טיסה, מגורים, וביטוח. תלמידים המתקבלים לתוכנית ימשיכו לשלם שכ"ל לאוניברסיטה העברית ויהיו פטורים מתשלום שכ"ל באוניברסיטה המארחת. האוניברסיטאות המשתתפות בתוכנית הם: פרינסטון, ייל, שיקאגו, ברקלי, סטנפורד, טורונטו, ואוקספורד; אנו מצפים כי בעתיד יצטרפו אוניברסיטאות נוספות.

"קול קורא" לתוכנית מתפרסם לקראת סוף הסמסטר הראשון של כל שנת לימודים עם יעד נסיעה של סמסטר ב' של השנה האקדמית שלאחר מכן.  

תוכנית פרובידנס - ירושלים

 התכנית לא תתקיים בשנה"ל תשפ"ב

תוכנית החילופים מיועדת למסלול בוגר

תוכנית החילופים פרובידנס-ירושלים בין אוניברסיטת בראון בארה"ב והפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית שואפת ליצור קאדר של סטודנטים צעירים שילמדו יחדיו קורסים העוסקים בדילמות המרכזיות של הסכסוך הישראלי-פלשתיני. שלושת המרכיבים העיקריים של התוכנית הם לימוד, היכרות הדדית, וחשיפה לשני המקומות המאוד שונים של ירושלים, מחד ופרובידנס (רוד איילנד), מאידך. ההתבוננות של תלמידי בראון אל גברים ונשים המתקיימים במציאות יומיומית של הקונפליקט, ושל הסטודנטים הישראלים לאווירה המאוד שונה של חשיבה ודיון בקרב תלמידי בראון והקמפוס בכלל, יתרמו רבות לכל המשתתפים. 

כל שנה משתתפים בתוכנית שישה סטודנטים לתואר בוגר (שנה ג') מהאוניברסיטה העברית ושישה סטודנטים מתקדמים לתואר בוגר מבראון. המשתתפים ישהו בסמסטר הראשון באוניברסיטת בראון ובסמסטר השני בירושלים. הסטודנטים בתוכנית מחוייבים להשתתף כקבוצה בשני סמינרים ייעודיים של התכונית בכל סמסטר וכן רשאים להירשם לקורסים רגילים המופיעים בשנתון של כל אוניברסיטה מארחת לפי תחום לימודיהם. בנוסף, הסטודנטים בתוכנית נדרשים להשתתף בסיורים לימודיים הן בארה"ב והן בישראל ובפעילויות חברתיות ותרבותיות המאורגנות בהתאם לנושאים הקשורים ליחסים בין-קבוצתיים, זיקות של אנשים למקום או למדינה, והבניה ושימור של חברה אזרחית.

באווירה הפוליטית במזרח-התיכון של ימינו קיים צורך לעשות מאמצים לחיזוק ההבנה ההדדית בקרב צעירים המשתייכים לקבוצות ומחנות מנוגדים. גם אם התוכנית תסייע לכמה סטודנטים צעירים ומבריקים – אמריקאים, ישראלים, ופלשתינאים, ללמוד ביחד על המורכבות והקשיים של הקונפליקט, אגב הכרה הדדית שהם יכולים באופן קולקטיבי לדון בו ולהביע אמפתיה כלפי הדילמות, הפחדים והתקוות של האחר, הרי שהתוכנית הזו תתרום רבות לבניית הנהגה עתידית פתוחה ובעלת ידע בשני הצדדים. אין דבר אחר היכול לקשור אנשים יחדיו באופן יעיל כמו לימוד משותף, ואין לימוד טוב יותר מאשר להקשיב לדעותיהם של אחרים.           

התוכנית מממנת את השהות של התלמידים בחו"ל. המשתתפים נדרשים לשלם את הוצאות הטיסה, ביטוח רפואי, וויזה. ה"קול קורא" לתוכנית מתפרסם במהלך הסמסטר הראשון. המתקבלים לתוכנית אמורים להיות מוכנים לצאת אליה באמצע-סוף חודש אוגוסט לקראת פתיחת שנה"ל האקדמית באוניברסיטת בראון בראשית ספטמבר של כל שנה.

לימודי שפה בחו"ל

תלמידים המעוניינים ללמוד בחו"ל שפה זרה, בין אם במסגרת אחת התוכניות לעיל או בתוכנית אחרת של האוניברסיטה או של חוג לימודיהם, מתבקשים לפעול לפי ההנחיות המופיעות כאן

תכנית המרחב האסיאתי

The Asian Sphere: Trans-Cultural Flows Special Program

The Asian Sphere Program offers a unique opportunity for outstanding candidates, at the MA and PhD level, to enroll in an interdisciplinary and inter-university graduate program that deals with the Asian continent. The Asian Sphere is a joint program between the University of Haifa and the Hebrew University, funded by the Humanities Fund of the Planning and Budgeting Committee of the Council for Higher Education in Israel (VATAT) and Yad Hanadiv. The program offers a large number of scholarships In addition to studies in a dynamic and exceptional environment of learning and research for graduate students, PhD students enjoy scholarships in the amount of 60,000 NIS per year + full tuition for three years.

למידע נוסף לחצו כאן

תכנית למוסמך בלימודי סין בשפה האנגלית

למידע נוסף לחצו כאן

תכנית עמיתי בובר

תוכנית משותפת בפקולטה למדעי הרוח עם הפקולטה למדעי החברה.

למידע נוסף לחצו כאן