תואר ראשון (בוגר)

לימודי תואר בוגר מקנים השכלה אקדמית בתחומי הלימוד המגוונים הנלמדים בפקולטה, כגון מדעי היהדות, היסטוריה, ספרות, אמנות, בלשנות, ארכאולוגיה, תרבות ושפות של אזורים שונים בעולם. הלימודים מעניקים כלים לחשיבה ביקורתית ומכינים את התלמידים להתמודדות עם המציאות המגוונת בכפר הגלובלי.

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים (שישה סמסטרים) ומתנהלים באחד משני מסלולים:

  1. מסלול דו-חוגי: הכולל שני חוגים ולימודי חובה נוספים.

  2. מסלול חד-חוגי: אליו ניתן להתקבל משנה ב' - פירוט בקישור להלן.

היקף הלימודים הנדרש לקבלת תואר הוא 60 ש"ש - 120 נ"ז לפחות, ובנוסף: משימות בכתב, לימודי עזר ולימודי עברית ואנגלית (כשפה זרה).

> רשימת החוגים והתוכניות הנלמדים לתואר בוגר

פרטים על תהליך ההרשמה לשנה א' בתואר ראשון ניתן למצוא באתר

 

תוכנית מעל"ה - לגילאי 35 ומעלה

התכנית מיועדת לבני ובנות 35 ומעלה המעוניינים ללמוד לתואר בוגר בפקולטה למדעי הרוח ובפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית, להתקדם במקום העבודה, להרחיב את ההשכלה וללמוד בהנאה.
לתוכנית ניתן להתקבל ללא צורך בתעודת בגרות ובחינה פסיכומטרית. תלמידי מעל"ה יכולים ללמוד קורסים משנים א' ו- ב' בחוגים של הפקולטה למדעי הרוח, בביה"ס לחינוך ובמרבית החוגים בפקולטה למדעי החברה.
תלמידי התוכנית נהנים ממעמד של תלמיד מיוחד, המאפשר להם לפרוס את תקופת הלימודים בצורה גמישה. מי שיעמדו בדרישות הקורסים שלמדו (כגון נוכחות בשיעורים, הגשת תרגילים, עבודות ומבחנים), יצברו עבורם נקודות זכות אקדמיות. > פרטים נוספים ודרכי הרשמה לתוכנית באתר מכון מגיד

אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה

במסגרת תוכנית "אפיק מעבר", מוצע לסטודנטים להתחיל את לימודי התואר במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, ולאחר מכן להשלים את הלימודים באוניברסיטה העברית. מידע מפורט על אפיק מעבר לפקולטה למדעי הרוח מופיע באתר האוניברסיטה הפתוחה.
תלמידים אשר השלימו את הלימודים הבסיסיים באוניברסיטה הפתוחה ומעוניינים לממש את אפיק המעבר בפקולטה למדעי הרוח יכולים לפנות לרכזת לימודי הבוגר של הפקולטה בדוא"ל hadassa@savion.huji.ac.il לקבלת המידע והמסמכים הדרושים לביצוע תהליך המעבר.

מעבר ממוסד אקדמי אחר

תלמידים אשר החלו את לימודיהם לתואר במוסד אקדמי אחר יכולים להשלים את הלימודים לאותו תואר באוניברסיטה העברית. כדי לקבל את התואר מהאוניברסיטה העברית יש ללמוד בה לפחות 40 מנקודות הזכות לתואר, וכן לכתוב בה עבודות סמינריוניות כפי הנדרש.

לתלמידים שהחלו את לימודיהם באוניברסיטה בארץ: יש לפנות אל מזכירות החוג אליו אתם מעוניינים להתקבל כדי לקבל עוד פרטים ואת המסמכים המתאימים לצורך תהליך ההרשמה.

לתלמידים אשר החלו את הלימודים במוסד אקדמי מחוץ-לארץ: יש לפנות למדור קבלת תלמידים מחו"ל בכתובת http://info.huji.ac.il/en-overseas/Online_Application לקבלת פרטים נוספים ומסמכים לתהליך ההרשמה.

עיר אקדמיה

הסטודנטים באוניברסיטה העברית יכולים ללמוד קורסי בחירה במגוון מוסדות לימוד אחרים בעיר ירושלים: מוסררה, סם שפיגל, מעלה, מכון שלם, מכללת עזריאלי להנדסה, התאטרון החזותי, בצלאל, האקדמיה למוסיקה ומחול, מכון כרם, דוד ילין ומכללת הדסה. פירוט הקורסים ומידע נוסף באתר מידעל'ה.

8f799c22ab30b4ec7f3b99c2ab4dc672